Próby samobójcze przy chorobie dwubiegunowej afektywnej

mam 28 letniego syna. Choruje na dwubiegunową afektywną chorobę.( jest po próbach samobójczych) W końcu zaczął się leczyć. Przez dwa m-ce zażywał Lamitrin. Od dwóch tygodni nie zażywa. stwierdził,że mu nie pomaga. Nie chce iść ponownie do lekarza by ewentualnie zmienić lek. Jak go przekonać,jak z nim rozmawiać. miałam wrażenie ,że obecny lekarz do niego dotarł, i chcę by nadal tam poszedł. Jest po dwóch spotkaniach z psychoterapełtą, lecz wizyty te działają na niego źle, Nie chce tam chodzić

Proszę nie namawiać sposobem "powinieneś tam iść i już". Proszę zadawać pytania dotyczące jego planów, przyszłości, tego jak siebie widzi i w jaki sposób chciałby funkcjonować. Wtedy syn zacznie sam analizować pewne sprawy i wyciągać wnioski. Trzeba jedynie pobudzić jego myślenie w stronę tego, jak móże wyglądać jego życie gdy pozbędzie się choroby. A można się jej pozbyć. Przede wszystkim polecam psychoterapię. Jeżeli dotychczasowe spotkania źle na syna działają - proszę zmienić terapeutę i nie robić nic na siłę! To, że spotkania z jedną osobą nie pomagają (ale bierzmy pod uwagę,że to dopiero dwa spotkania), nie oznacza, że inna osoba nie będzie potrafiła nawiązać z Pani synem lepszej relacji i poprowadzić jego terapii. Pozdrawiam.