Próby wątrobowe a kuracja antytrądzikowa

Witam, Niedawno robiłem próby wątrobowe bo dermatolog zaproponował mi antybiotyk na trądzik. Wyniki badania są następujące: AST- 78 (norma 3-37) ALAT - 39 (norma 3-45) cholesterol, UDL, LDL, Glukoza w normie. Martwi mnie wynik AST - 78. Na codzień trzymam dietę, alkohol piję okazjonalnie. Badanie robiłem dokładnie 29 dni po powrocie z wakacji. Czy miesiąc po, moja wątroba nadal mogła odczuwać skutki all inclusive? Za jaki czas powinienem powtórzyć badanie.

Radziłbym wykonać kontrolne badanie za około miesiąc tylko, żeby Pan był przed badaniem 24 godziny na diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez większego wysiłku fizycznego, bez używek i niekoniecznych leków.