Próby wątrobowe a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Czy mogę zażywać tabletki antykoncepcyjne jeśli próba wątrobowa wyszła 37 (w normie jest do 45).Może lepiej nie ryzykować?Dodam że również robiłam badania na krzepliwość i wynik jest bardzo dobry a od dwóch miesięcy biorę tabletki anty kontracept.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik transaminazy jest prawidłowy - nie ma powodów do niepokoju.