Próby wątrobowe i USG jamy brzusznej u ojca przebywającego w szpitalu

Witam, moj tata wczoraj trafil do szpitala zrobili mu badanie krwi w kierunku prob watrobowych gdzie bilirubina wynosi 4,19 alat 58 a aspat 98, po czym zrobili mu usg jamy brzusznej i opisali: watroba nie powiekszona w placie prawym duza hyperechogenna zmiana o srednicy 4,5 cm, poza tym mizsz watrobybez zmian ogniskowych, uklad atroby prawidlowy.pecherzyk zolciowy o pogrubionych scianach do 5 mm zawiera poziom zolci i drobne zmiany. Nerki w porzadkutrzustka oksledziona okco te wyniki znacza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki badań laboratoryjnych są podwyższone w stosunku do normy. Najistotniejszy problem stanowi jednak obecność zmiany w obrębie wątroby. Bez wątpienia konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka, tj. wykonanie CT jamy brzusznej oraz dalsze leczenie gastrologiczne/chirurgiczne.