Próby wątrobowe przy nadużywaniu alkoholu

Witam Moja mama od 3 lat nadużywa alkoholu Kilka dni temu miała wykonywane badania- próby wątrobowe,strasznie niepokoją mnie jej wyniki :ALT 51 gdzie norma to 31 i AST 39 norma 32.Proszę mi napisać co może wskazywać na tak zawyżone wyniki.Czy jej wątroba może być chora od nadużywania alkoholu? bardzo proszę o odpowiedź byłabym wdzięczna.Pozdrawiam

Oczywiście, że wątroba może być chora od nadmiernego spożywania alkoholu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Musi całkowicie wycofać się z nadużywania alkoholu, aby wątroba mogła w jakimś zakresie się zregenerować. Warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem.