Próby wątrobowe u 6-latki

witam, moja 6 letnia córeczka miała ostatnio robione usg, w trakcie którego Pani Dr powiedziała, że jej wątroba wygląda jak "zdzióbana". Poleciła zrobić próby wątrobowe. Wyniki: alat w sur- 76,1 aspat w sur- 85,9 bilirubina- 0, 70. Co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań są powyżej normy. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty gastroenterologa dziecięcego, który wdroży odpowiednie postępowanie.