Procedury przygotowujące do leczenia HCV

Witam, mam pytanie o procedury przygotowujące do leczenia po zakażeniu hcv 1. Moja mama dowiedziała się pare miesięcy (grudzień) temu że jest zakażona hcv 1, teraz czeka na biopsję. Z tego co mówi ,może czekać nawet kilka lat. Czy jest to możliwe ? Czy z takim poważnym zakażeniem można czekać. Proszę mi też napisać czy jest alternatywa w wyborze leków.Czy w każdym regionie Polski są te same leki stosowane. Oczywiście chciałabym aby miała najlepsze, ona jest po wielu latach choroby nowotworowej.

Lek. Tomasz Budlewski

Po wyniku biopsji będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proponuje udać się do lekarza chorób zakaźnych.