Proces gojenia się dziąsła po ekstrakcji zęba

Witam, 4 dni temu miałem usuwaną chirurgicznie 8 dolną po usunieciu standartowo atybiotyk i ketonal forte jeszcze bol w szczece i glowa, za 1 dzien chcem wystartowac w zawodach biegowych na 30 km p.dok powiedziala zebym sam zobaczyl jak bede sie czuc( zostal tyko bol,ketonalodstawiony ) moje pytanie czy według Was nie zaszkodzi to na proces gojenia sie dziasla ( założone 2 szwy )

Po ekstrakcji chirurgicznej do 7 dni powinno się ograniczać również wysiłek fizyczny,a udział w zawodach będzie zapewne wysiłkiem.Decyzja należy do Pana w zależności od Pana samopoczucia.Jeżeli przez ostatnie dni nie było większych powikłań w postaci dużego obrzęku i wysokiej temperatury to proces gojenia przebiega prawidłowo.Ból po takim zabiegu utrzymuje się najdłużej.Większość lekarzy by Panu odradziła .Start w zawodach na własną odpowiedzialność.