Próchnica a stosowanie past wybielających

Czy przy zdrowych zębach można używać System 5 dni Biała perłą ?A jeśli jak ktoś ma próchnicę i użyje taki preparat obojętnie jaki czy ten lub inny lub pastę wybielającą co wtedy może się wydarzyć?Czy próchnica ta co była rozwinię się czy jak to wtedy będzie? Pozdrawiam

Witam,przed wybielaniem wszystkie zęby trzeba wyleczyć, ponieważ preparaty, których używa się mogą i drażnią miazgę, co w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia miazgi.Ponadto nie ma sensu wybielać zębów, w których są ubytki próchnicze.Można przed wybielanie zaopatrzyć takie zęby w szczelne opatrunki, jeżeli są to zęby sieczne i próchnica obejmuje powierzchnie wargowe, ponieważ wypełnienia nie wybielają się tak samo jak zęby i po zakończonym zabiegu trzeba wymieniać plomby.Pasta wybielająca nie ma odpowiedniego stężenia i nie wybiela zębów a jedynie lepiej oczyszcza osad np. z herbaty. Pozdrawiam.

Witam. Mesle ze takie pasty nie powinny mic wplywu na prochnice, natomiast rozwijajaca sie prochnica na pewno jest istotniejsza do leczenia niz wybielanie. Z zasady działania mające na celu poprawe estetyki wykonywane sa dopiero po wyleczeniu zębów. Leczenie próchnicy powinien Pan wykonac jak najszybciej.

Nie ma past wybielających! Jedyna skuteczna i bezpieczna metoda wybielanie to zabieg w gabinecie pod nadzorem personelu medycznego. Przed wybielaniem bezwzględnie wszystkie ubytki muszą zostać wyleczone.