Próchnica u 2,5-rocznego dziecka

Witam dziecko miało leczoneostatnio ząbki niestety było pod narkoza ponieważ próchnica dopadła aż 11 dziecko nie jadło wczesniej słodyczy nie pilo mleka czy pd soków domowych czyli woda plus trochę soku do wody mogło aż tak doprowadzić do takiego stanu .Jestem w szoku bo dziecko ma dopiero 2.5 roku .Boje się również po przejechaniu od dentysty nie wymienilismy zaraz szczoteczki czy mogliśmy teraz znowu przenieść bakterie na chore zabki?

Proszę pilnować aby w nocy dziecko dostawało do picia tylko wodę. W dzień - nie popadajmy w paranoję - soki można, ale najlepiej do głównych posiłków. Słodycze najlepiej raz w tyg.
Proszę pamiętać, że próchnica to choroba zakaźna.
Należy również pamiętać aby dziecko było systematycznie badane przez dentystę.
Powodzenia.