Próchnica wewnątrz zęba a leczenie kanałowe

Witam! Niedawno byłam u dentystki z bólem zęba. Stwierdzono, że mam próchnicę wewnątrz zęba i będę musiała mieć leczenie kanałowe a potem odnowa zęba na włóknie szklanym. Na pierwszej wizycie dentystka zatruła mi zęba a na następnej, za 3 tyg. będę miała leczenie kanałowe. Dentystka powiedziała mi że niby najgorsze mam już za sobą. Czy to prawda? Czy wywiercono mi tylko lekko zęba czy aż do kanału? Ile trwa leczenie kanałowe i co boli bardziej: leczenie czy odnowa? Liczę bardzo na odpowiedź.

Miała Pani zaczęte leczenie kanałowe starymi metodami. Zatruwanie zęba nie powinno być już stosowane. Jedyną słuszną, bezpieczną i skuteczną metodą leczenia kanałowego jest leczenie na jednej wizycie. Wizyta odbywa się w miejscowym znieczuleniu co gwarantuje że jest całkowicie bezbolesne. Leczenie wraz z odbudowa będzie trwało około 1,5-2h. Jednoetapowe leczenie endodontyczne pod mikroskopem gwarantuje utrzymanie zęba przez wiele lat.

Witam. Dziś już się zębów nie zatruwa, ponieważ można w znieczuleniu zrobić wszystko na jednej wizycie Co prawda taki zabieg jest dosyć długi ( nawet ok. 2 godz. )ale na pewno bezbolesny. Proszę się nie martwić, bo sposób w jaki Pani ząb jest leczony tez obędzie się bez bólu. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Dewitalizacji (czyli tzw trucie ) to dość anachroniczna metoda , współczesna endodoncja polega na natychmiastowym jednowizytowym leczeniu kanałowym , wtedy faktycznie najgorsze ma Pani od razu po wizycie , takie leczenie daje mniejsze powikłania bólowe i nie niesie ze sobą zagrożenia powikłań ze strony wkładki dewitalizującej.
Odbudowa (nie odnowa) zęba oczywiście jest bezbolesna nawet bez znieczulenia , bo mówiąc obrazowo ząb jest już martwy i nic nie czuje.