Proctitis chronica et activa erosiwa focalis non specifica sine dysplasia.

Witam czy moglabym poprosic o zinterpretowanie wyniku z histopatologii? wynik brzmi-proctitis chronica et activa erosiwa focalis non specifica sine dysplasia. u jakiego specjalisty nalezy kontynowac leczenie?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Przewlekłe zapalenie odbytnicy i aktywne nadżerkowe ogniskowo niespecyficzne bez dysplazji. Leczeniem tego problemu powinien zająć się specjalista proktolog.