Produkty dla diabetyków a ciąża

Witam! To że mam cukrzycę ciążową i że biorę insulinę, i że mam ścisłą dietę oraz nie jem słodyczy, jest już pewne. Natomiast ciekawi mnie, czy w cukrzycy ciążowej można jeść specjalne produkty dla diabetyków? (przeglądając oferty takich sklepów zauważyłam, że mają oni dżemy, czekolady itp.). Z tego, co piszą, nie zawierają one cukru, lecz wolę być pewna. I jeszcze jedno, jeżeli można je spożywać, to kiedy? Pozdrawiam

ponad rok temu

Szanowna Pani,

moim zdaniem powinna Pani wytrzymać, każda ciąża w końcu mija, cukrzyca prawdopodobnie również minie i zapomnie Pani o problemie. Jeżeli "musi" Pani zjeść dżem, to proszę wybrać niskosłodzony. Od łyżeczki dżemu, kostki czekolady czy kawałka jabłka nic się nie stanie ani Pani, ani dziecku. Może Pani spróbować produktów dla diabetyków pod warunkiem, że cukier nie jest zastępowany słodzikami. Nie wiadomo, jaki wpływ ma stosowanie słodzików. Niektórzy nie zalecają stosowania słodzików wcale. Jeżeli produkty dla diabetyków różnią się tylko tym, że nie mają cukru to proszę bardzo.