Produkty mleczne bez zawartości laktozy

Dieta przy nietolerancji laktozy - które produkty pochodzenia mlecznego nie zawierają laktozy?

Wszystkie produkty mleczne zawierają laktozę. W zależności od stopnia nietolerancji można spróbować z jedzeniem niewielkich ilości jogurtów, kefirów czy maślanek, w których laktoza poprzez fermentację jest już częściowo rozłożona. Należy jednak bacznie obserwować organizm i przy pojawieniu się jakiegokolwiek dyskomfortu z przewodu pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy wyeliminować z diety wszystkie produkty na bazie mleka.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam,

Wszystkie produkty pochodzenia mlecznego zawierają laktozę. nieco mniej jest jej w kefirach czy maślankach ale po ich spożyciu proszę obserwować organizm i jeżeli wystąpią objawy nietolerancji to zaprzestać jedzenia tych produktów. Na rynku są też produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego o obniżonej zawartości laktozy - można spróbować.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk