Produkty żywnościowe o zerowej zawartości kalorii

Niedawno natknelam sie na sklep oferujacy zdrowa zywnosc.Moja uwage przykuly produkty,ktorych kalorycznosc wynosi...0. Czy ich sklad jest bezpieczny?czy warto je kupic? Podaje przyklad:Dip o smaku karmelowym:potrójnie filtrowana woda,subst. zagęszcz.:błonnik roślinny i żel celulozowy, naturalny aromat karmelowy,kwas mlekowy,substancja słodząca:sukraloza (Splenda®), sól,subst. zagęszcz. modyf.skrobia kukurydz.,guma ksantanowa.Na porcję 30ml: 0kcal, 0g białka, 0g węglowodany,0g tłuszcze, 20mg sodu

Produkty takie budzą wątpliwości przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa stosowanych substancji słodzących. Ich ograniczone spożycie w okresie diety redukcyjnej nie powinno się wiązać z jakimkolwiek negatywnymi skutkami zdrowotnymi.