Profil tarczycowy a planowanie ciąży

Witam, właśnie odebrałam wyniki z profilu tarczycowego: TSH - 3,870 (0,270-4,200), FT4 - 18,68 (12,00-22,00), FT3 - 4,85 (3,90-6,70). Czy z tymi wynikami mogę zajść w ciążę? Czy są jakieś przeciwwskazania? Czytałam, że aby zajść w ciążę - TSH powinno być w granicach 1-1,5. Dziękuję za odpowiedz.

Witam,

Pani wyniki są w normie, niemniej jednak proszę zwrócić uwagę na TSH gdy będzie Pani w ciąży. Zaleca się wówczas aby TSH mieściło się w granicach 2,5-3. Póki co, ze względu na wyniki profilu tarczycowego nie powinna mieć Pani problemów z zajściem w ciążę.