Progenia a założenie aparatu ortodontycznego

Witam! Mam 18 lat i delikatną progenie, tj. dolna szczęka nie wystaje poza górną, ale są na równi. Chciałam zapytać, czy przy takiej wadzie wystarczy aparat ortodontyczny aby zniwelować problem? Pozdrawiam!

Dzień dobry,
W zdecydowanej większości przypadków progenii mamy do czynienia ze zbyt krótką górną szczęką, czasem również jest ona za wąska w stosunku do żuchwy. Na ogół powinno się rozpocząć od jest wydłużenia i ewentualnego poszerzenia aparatem ortopedycznym. Zyskuje na tym zdrowie ogólne jak i wygląd twarzy i uśmiechu. W przypadkach delikatnej dysproporcji można zamaskować zaburzenie modyfikując sam aparat stały. Pozdrawiam

Witam
sugeruje wizyte u ortodonty ,który oceni czy wada jest wada która można wyleczyc samym aparatem stałym czy też jest to wada wymagająca leczenia złożomego czyli ortodontyczno-chirurgicznego. Problemu raczej bym nie bagatelizowała juz ze wgz na sam fakt estetyczny,który sama Pani widzi.