Progenia i operacyjne leczenie wady

Miałam już od dziecka wadę, ponoć progenię ze zgryzem otwartym, ale moje sieczne zęby się stykały, gryzłam jabłka-uwielbiałam gryźć. Wadę określono jako operacyjną. Likwidacja wad miała służyć zachowaniu zębów na dłużej, żadnych uwag od lekarzy. Okazuje się, że lekarze mają nastawienie na estetyczną korekcję. Nie byłam brzydka. Wada po operacji jest, ale inna, mam zanik kości w odcinku przednim żuchwy, recesje nie do zregenerowania. Dlaczego lekarze w leczeniu mówią o poprawie funkcji i zdrowia?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Powikłania są nierozłączną częścią medycyny. Rozumiem Pani frustrację, ale warto by ją przekuć w konstruktywne działania. Najczęściej zanik kości jest związany z patologicznym napięciem mięśni, zaburzeniami metaboliczni lub wadami genetycznymi. Warto by się temu przyjrzeć by zlikwidować te przyczyny, lub przynajmniej zahamować postęp procesu. A lekarze mówią o poprawie funkcji i zdrowia, bo są bardzo ważne. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty