Progenia ze zgryzem otwarty

Miałam już od dziecka wadę,ponoć progenię ze zgryzem otwartym, ale moje sieczne zęby się stykały, gryzłam jabłka-uwielbiałam gryźć.Wadę określono jako operacyjną.Likwidacja wad miała służyć zachowaniu zębów na dłużej, żadnych uwag od lekarzy.Okazuje się,że lekarze mają nastawienie na estetyczną korekcję. Nie byłam brzydka.Wada po operacji jest,ale inna,mam zanik kości w odcinku przednim żuchwy,recesje nie do zregenerowania.Żadnych schorzeń w zakresie kości, poza tymi po ortodoncji. Dlaczego tak?

Zwykle przyczyn jest kilka - niezsynchronizowane napięcie mięśni głowy i szyi (zwłaszcza mięśnia bródkowego) zaburzenia metaboliczne na tle genetycznym, środowiskowym ( niedobory, toksyny, dysbakterioza jelit). Pani wada - progenia jest spowodowana najczęściej poważnym zaburzeniem odporności Th1 - i od tego trzeba by zacząć leczenie.