Progestagen a ciąża

Brałam progestagen 2 razy dziennie po 1 tabletce na wywołanie miesiączki. Dzisiaj wziełam ostatnią tabletkę i nic. Czy może jestem w ciąży? Po ilu dniach może wystąpić miesiączka jeśli przyjmuję progestagen? Czy w ogóle jest możliwe, że przyjmując progestagen wystąpi u mnie ciąża? Mi się wydaje, że nie ma na to szans, chociaż z drugiej strony często słyszy się o ciąży nawet w przypadku brania tabletek, gdzie niby skuteczność jest niemal stuprocentowa. Ale jeśli to nie ciąża to jaka może być przyczyna braku ciąży podczas przyjmowania progestagenu? Czy może coś z moim organizmem jest nie tak? Zastanawiam się czy powinnam natychmiast udać się do ginekologa w tej sprawie czy może jeszcze poczekać kilka dni i zobaczyć czy miesiączka się nie pojawi. Jak będzie lepiej? Z góry dziekuję za każdą odpowiedź i poradę. Serdecznie pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie powinno wystąpić 2-3 dni po zakończeniu kuracji gestagenem. Brak miesiączki po upływie tego czasu nie musi oznaczać ciąży, jednak jeśli podejrzewa Pani ciążę, proszę wykonać test ciążowy. Brak krwawienia i wykluczenie ciąży zapewne skłoni Pani lekarza do poszukiwania innej przyczyny braku miesiączki.

Pozdrawiam!