Progesteron w 9. tygodniu ciąży

Witam, w 9 tygodniu ciąży robiłam badanie progesteronu, wyszło mi 11,50 ng/ml (normy to 2,8-147,3 na kartce z wynikiem). Akurat w tym samym tygodniu dowiedziałam się, że pęcherzyk płodowy był wielkości z 5tc, nie było zarodka, a od badania USG mam skurcze w dole brzucha, plamienie żywą krwią. Beta w przeciągu 2 tygodni spadła z 3800 do 3633. Wiem, że jestem w trakcie samoistnego poronienia, ale chciałam zapytać czy poziom progesteronu był zbyt niski i to mogło być powodem poronienia?

Elżbieta Rhone

Witam,
zazwyczaj przyczyną poronienia we wczesnej ciąży są wady genetyczne u płodu - taki zarodek po prostu nie może się rozwinąć. Zazwyczaj w szpitalu istnieje możliwość wykonania badania genetycznego tkanek płodu.