Proktosedon a szczepienia

Witam, Chciałam się upewnić odnośnie stosowania czopków Proktosedon. W ulotce pisze że nie można ich przyjmować podczas okresu szczepień. Ja właśnie 9.12 zaszczepiłam się pierwszy raz przeciw żółtaczce następne szczepienie mam mieć 08-09.01.2015. Nie wiem czy mogę przyjmować ten lek czy powinnam go odstawić i zamienić na coś innego? Proszę o pilną odpowiedź. Zaniepokojona

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cytując ulotkę: "Nie należy stosować preparatu w okresie szczepień lub leczenia immunizacyjnego (np. gdy przyjmowane są surowice)." W związku z tym faktem lek powinien być zmieniony na inny. W tym celu proszę udać się do lekarza prowadzącego.