Prolaps militarny a operacja na znieczuleniu ogólnym

Ostatnio na wizycie kardiologicznej postawili mi diagnozę: prolaps militarny. Chciałabym się dowiedzieć co to jest ten proplaps militarny i czy można mieć operację w znieczuleniu ogólnym przy tej diagnozie. I czy z tym można żyć.?

Witam. Jest to wypadanie płatka zastawki mitralnej, które zazwyczaj jest niegroźnym schorzeniem, które nie powoduje dolegliwości klinicznych. Nie jest również przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów w znieczuleniu ogólnym jednak przed takim zabiegiem konieczna jest bezpośrednia ocena kardiologa.