Promieniowanie podobne do RTG a wpływ na płód

Dzień dobry, jestem w 15 tygodniu ciąży i pracuję w firmie, w której trzy razy w tygodniu, zawartość mojej torebki jest skanowana przez urządzenie wykorzystujące promieniowanie rtg. Urządzenie do skanowania wygląda jak to do kontroli bagażu na lotniskach. Czy takie skanowanie jest bezpieczne dla płodu?

Magdalena StusiĹska

Bramka do wykrywania metalu jest bezpieczna w ciąży. Urządzenie do skanowania bagażu- też, bagaż po wyjechaniu ze skanowania nie 'promieniuje'.