Promieniowanie w tomografii z kontrastem kości udowej i stawów biodrowych

jakie promieniowanie będzie w Tomografii z kontrastem kości udowej i stawów biodrowych, a jakie w Tomografii kości udowej u 13 latka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Promieniowanie jakie emituje urządzenie w czasie zarówno badania obu stawów na raz a także jednego z nich nie jest groźne dla zdrowia. Jest to pojedyncza dawka promieniowania.