Promieniste pęknięcie rogu tylnego łąkotki bocznej
Witam! 2 tyg temu skręciłem lewe kolano. Poszedłem na rezonans i dzisiaj otrzymałem wyniki wraz z opisem. Wnioski: Promieniste pęknięcie rogu tylnego łąkotki bocznej. Zmiana ogniskowa najpewniej odp korowemu ubytkowi łącznotkankowemu w kości piszczelowej . Obrzęk tkanek miękkich ( najpewniej pourazowy) w dole podkolanowym oraz w okolicy przyczepu głowy bocznej mięśnia brzuchatego łydki do kości udowej. Zwiększona ilość płynu. Reszta OK. Czy w tym przypadku jest potrzebna artroskopia kolana?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Oczywiście należy skonfrontować wynik rezonansu ze stanem klinicznym Pana kolana jednak badanie NMR do bardzo dokładna diagnostyka dlatego opisany wynik jest bardzo prawdopodobny czyli bezwzględnie wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu