Promieniste rozbłyski wokół źródeł światła

Witam. Od pewnego czasu widzę promieniste rozbłyski wokół źródeł światła. Zmniejszają się, gdy założę soczewki lub okulary. Oczy mnie nie bolą, czasami odczuwam pojedyncze ukłucia. Niekiedy widzę męty przed oczami. Mam podejrzenie jaskry - stosuję krople na obniżenie ciśnienia w oku. Promienie nie znikają. Czym mogą być spowodowane? Dziękuję za odpowiedź

Witam.leczy sie Pani na jaskre.takie objawy hallo wokolo swiatła sa charakterystyczne dla jaskry.inną przyczyną moze byc nie noszenie okularow.obraz jest wtedy zamazany jakby podwojny.pozdrawiam