Promieniujący ból brzucha do łopatki

Witam ,mam uporczywy ból pod lewym zebrem promieniuje do łopatki lewej ,oraz lewej nogi,głowy i pleców.USG jamu brzusznej ok. nie ma znaczenia ani co zjem ani jaka jest pora dnia.boli mnie tez miednica.bardzo proszę o odpowiedz .Dziekuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Częste kłucia pod lewym żebrem,ból lewej łopatki, promieniujący do lewej ręki,mrowienie lewego kciuka są spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i stawu barkowego. Takie objawy wymagają konsultacji neurologicznej i być może leczenia rehabilitacyjnego. O tym zadecyduje neurolog. Ewentualne objawy związane z przewodem pokarmowym należy najlepiej skonsultować z gastroenterologiem. Mogą one świadczyć o patologii w zakresie przełyku, żołądka i/lub dwunastnicy. Być może konieczne będzie wykonanie gastroskopii.