Promieniujący ból piersi u 24-latki

Od kilku dni boli mnie prawa pierś po zewnętrznej stronie. Na początku przez ok, 2 dni bolało mnie tylko pod pachą, ból minął i wtedy zaczęła mnie boleć pierś. Ból promieniuje na całą pierś a także na łopatkę i okolice szyi. Ma charakter kłucia, pieczenia, rwący. Jest praktycznie stały, nie boli mnie jedynie w nocy. Mam 24 lata ostatnio ginekolog badałą mi piersi rok temu. Co to może być? Nie zauważyłam żadnych niepokojących zmian jeśli chodzi o kolor skóry itp.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazana jest diagnostyka ultrasonograficzna piersi oraz badanie kliniczne - badanie palpacyjne piersi oraz dołu pachowego (ocena wielkości węzłów chłonnych).
Przyczyną może być stan zapalny, zmiany hormonalne, zmiany rozrostowe, etc.
USG piersi wykonują niektórzy ginekolodzy oraz radiolodzy.