Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Promieniujący ból uda po rozciąganiu

Witam, ponad miesiąc temu podczas rozciągania do szpagatu coś porządnie trzasnęło mi udzie pod pośladkiem. Początkowo ból był znikomy, na drugi dzień bardzo się nasilił, miałam problem z normalnym chodzeniem. Następnie z każdym dniem było trochę lepiej, ale do czasu. Od jakichś 3 tygodni nic się nie zmienia, boli, gdy próbuję sposób naciągać to miejsce (nawet podczas skłonu- ból promieniuje do kolana). Mimo to nie zaprzestałam treningów (1x tyg akrobatyka 5 x tyg rozciąganie). Co to może być?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Przewlekły stan zapalny po urazie. Niestety każdą kontuzję tkanek miękkich trzeba wyleczyć, inaczej mamy stan przewlekły. Leczy się najczęściej 'zakazem' ruchu. Oczywiście miejsce urazu dotyczy mięśni posturalnych, czyli cały czas są 'uzywane' bo przecież jesteśmy istotami stojącym i chodzącymi. Kontuzja trudna do samoistnego wyleczenia. Wprawne ręce fizjoterapeuty są w stanie wybadać jaki to mięsień, o ile to mięsień a nie coś innego. I pomoc mu się wyzwolić z tego stanu. Ból to naturalny sposób informowania przez ciało, że coś się z nim dzieje albo stało. To taka naturalna reakcja obronna organizmu. 14 dni zwolnienia z aktywności fizycznej może być zbawienne dla organizmu Pana. Przerwa taka nie pogorszy kondycji, gibkosci i szybkości.

0

Witam, wygląda na to, że naderwała Pani przyczep mięśnia - przywodziciele lub któryś z grupy kulszowo-goleniowych.Konieczne USG i jeżeli naderwanie się potwierdni, konieczne odciążenie mieśnia, np za pomocą plastrów kinesiotaping. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy