Propagowanie zasad zdrowego odżywiania

- Jakich użyć argumentów, aby przekonać znajomych, że zasady prawidłowego odżywiania są bardzo ważne i należy ich przestrzegać każdego dnia?

Witam! Muszę przyznać, że ciekawe Pan zadał pytanie :) Z doświadczenia wiem, że jest trudne przekonanie do zdrowego stylu życia. Wszystko zależy do jakiej grupy wiekowej Pan chce dotrzeć, zakładam, ze są to osoby w Pana wieku. Proponuję poszukać publikacje, wyniki badań na temat wpływu np. spożywania fast foodów i cukrów prostych na stan zdrowia i przedstawić je znajomym. Wszystko zależy w czym Pan upatruje główny problem. Do ludzi w Pana wieku zwykle przemawia możliwość zachorowania na cukrzycę, otyłość, zawał serca czy udar mózgu, nowotwory a także bezpłodność (u obu płci). Wszystkie te choroby powiązane są z szeroko pojętym niezdrowym odżywianiem i brakiem ruchu.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Najlepiej zacząć samemu stosować i zachęcać znajomych do współuczestnictwa. Razem zawsze łatwiej i przyjemniej.