Proponowanie trójkąta przez partnera

Witam.Rozmawiamy z partnerem otwarcie na tematy związane z seksem. Uprawiamy go także przez telefon,gdy nie mamy możliwości bycia razem(np.gdy wyjeżdża).Wiele radości sprawia nam urozmaicanie seksu np.poprzez próbowanie nowych pozycji,uprawianie seksu nie tylko w łóżku.... Jestem otwarta na jego propozycje,ale ostatnio wyszedł z taką,że chciałby trójkąta(on,ja i jeszcze jedna kobieta).Chciałabym,aby odczuwał satysfakcję,ale nie kręcą mnie pieszczoty z drugą kobietą.Co robić?Nie chcę go zawieść.

Szanowna Pani, fantazje o trójkącie to jedno, ale wprowadzanie ich w życie to zupełnie inna kwestia. Włączenie do waszego życia intymnego trzeciej osoby jest destrukcyjne. Trójkąt zabija intymność i zaufanie, które są podstawą każdego dojrzałego związku.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry.

Fantazje seksualne mężczyzn (ale kobiet również) nierzadko dotyczą rzeczonego "trójkąta" - w zależności od płci fantazjującego, o różnej konfiguracji. Pani jednak opisuje, że nie czuje Pani potrzeby doświadczenia tego rodzaju sytuacji, więc nie ma powodu, by o tym partnerowi nie powiedzieć. Zgadzanie się na spełnienie fantazji tylko jednej strony, aby jej "nie zawieść" może nieść wiele późniejszych komplikacji w samej relacji, dlatego nie warto się do czegoś takiego zmuszać.
Jeżeli, jak sama Pani napisała, partner jest otwarty na tematy związane z seksem, jego otwartość dotyczyć będzie również zrozumienia, że nie jest Pani gotowa na seks w większym gronie.

Pozdrawiam.