Propozycja zamieszkania z chłopakiem i jego rodziną

Witam, mam nietypowy problem. Jestem ze swoim chłopakiem ponad 4lata. On od jakiegoś czasu namawia mnie na przeprowadzkę do jego domu,gdzie mieszka z rodziną,brata dziewczyną i dzieckiem.U mnie natomiast wygląda to tak,że zajmuje sie na codzien swoja mala siostra ale od wrzesnia zaczynam szukac pracy.Bardzo bym chciała się przeprowadzić do niego ale nie chce się im zwalać na głowę. Po za tym boję się powiedzieć mamie, zawsze bałam się mówić o czym cokolwiek. Niewiem co robić. Pomocy..

Szanowna Pani,
proszę odpowiedzieć sobie na pytanie: co by Pani zrobiła gdyby się Pani nie bała?, strach to niezbyt dobry doradca.
Niezależnie od podjętej decyzji proszę przeanalizować również sytuacje rodzinną w którą zamierza Pani wejść Nie będziecie Państwo stanowili odrębnej pary, a raczej komplementarny układ rodzinny, takie sytuacje mają swoje plusy ale też minusy. Warto zastanowić się na ile obecność osób trzecich (dla Pani obcych) w Pani najbliższej przestrzeni, często intymnej, jest dla Pani akceptowalna.

Witam,
Myślę, że musi pani sobie zadac pytanie, czego pani tak naprawd chce, czy mieszkać z chłopakiem, czy też z mama.
Podejmowanie decyzji jest trudne ale to tak naprawdę zależy od pani, co pani zrobi i czy będzie pani w związku z tym szczęsliwa.
Pozdrawiam

Jeśli ma Pani poczucie, że to jest dobry pomysł, który może służyć Wam obojgu, jest Pani do tego przekonana- może warto spróbować? Na pewno konieczna będzie rozmowa z mamą- przedstawienie jej powodów decyzji, zapewnienie o trwającej relacji i uczuciu itp. Warto także porozmawiać z rodzina chłopaka- nie tylko o swoich i ich uczuciach związanych ze wspólnym mieszkaniem, ale także o "warunkach i zasadach" mieszkania pod jednym dachem. Jeśli trudno jest Pani takie rozmowy prowadzić samej, można to zrobić w towarzystwie chłopaka. Ważne jednak, by Pani w nich aktywnie uczestniczyła i komunikowała wszelkie swoje pytania czy wątpliwości.

Witaj,
Nie wiem,jakie zasady funkcjonują w Twoim systemie rodzinnym/i osobistym/i jak będziesz się czuła w miejscu,które nie jest wyłącznie własnością chłopaka,ale byc może jego rodziców,o których zdaniu nic nie piszesz.Osobiście uważam,że pomyślnośc związku jest pochodną także jego niezależności na własnym terytorium,więc mając własne dochody/podstawa /,lepiej jest wynająć małe mieszkanie,natomiast zobowiązania wobec rodziców czy rodziny ustalić oddzielnie,zarówno z nimi,jak i swoim chłopakiem,który będzie je musiał uszanować,gdy wymaga tego obecna sytuacja.
Tyle mozna zaproponować na podstawie Twoich informacji.
Pozdrawiam serdecznie.