Propozycje ćwiczeń na siłowni i technika ich wykonywania

Ostatnio zaczęłam chodzić na siłownie. Na pczątku głównie zalezało mi na bieganiu na bieżni, jednak teraz chciałabym włączyć do tego ćwiczenia siłowe. Czy mogłabym otrzymać jakieś propozycje ćwiczeń oraz technikę ich wykonania, tak by przynosiły one efekty? Dodam, że mam 20 lat i nigdy wcześniej nie trenowałam siłowo.

Witam,
Jeśli jest Pani osobą początkującą i nie ma Pani nadzoru nad sobą, to na sam początek proponuję skupić się na ćwiczeniach siłowych głównie z uwzględnieniem masy własnego ciała, użyciem hantli oraz maszyn siłowych. Proponuję 2-3 razy w tygodniu ćwiczyć na siłowni. Jednostka treningowa powinna uwzględniać wszystkie grupy mięśniowe: grzbiet (ściąganie drążka do karku, wyprosty grzbietu), klatkę piersiową (rozpiętki z hantlami lub maszyna butterfly), obręcz barkowa (unoszenie hantli bokiem nad głowę), nogi uginanie nóg w wykroku), brzuch (plank, unoszenie nóg do pionu). Jeśli potrzebuje Pani dokładnego prowadzenia treningowego proponuję usługę online www.freebody-online.pl

Pozdrawiam,
Grzegorz Wichrzycki

Witam,
ćwiczenia siłowe są dobrym dopełnianiem treningu kadio na bieżni. Ćwiczenia warto wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o technikę i proponowane ćwiczenia najlepiej poradzić się trenera na siłowni, który pomaga klientom w doborze odpowiedniego treningu. To bardzo obszerny temat, może jeśli sprecyzuje Pan prośbę będę mogła napisać więcej. Trening siłowy początkowo można zacząć wykorzystując ciężar własnego ciała, z czasem można dodawać sobie większe obciążenia. Powodzenia