Prorocze sny: gdzie szukać ich przyczyn?

Witam, mam 12 lat. Mam dwa pytania dotyczące snów proroczych: 1. Dlaczego mojej mamie śni się babcia, a moja prababcia przed ważnymi wydarzeniami, np. wyprowadzką, powiedziała: ''tak tu ciasno'' i odeszła z wieloma torbami. Po tym śnie mama dowiedziała się o przeprowadzce. 2. W nocy przed narodzinami mojego brata (urodził się nad ranem) przyśniło mi się, że ciocia odebrała mnie z przedszkola (miałem wtedy 6 lat), a mama pojechała do szpitala. Gdy się obudziłem, tata powiedział, że mama jest w szpitalu. Skąd biorą się takie sny prorocze? Czy to naprawdę jest przebłysk tego, co się stanie w przyszłości czy może czysty przypadek, po którym "dopowiadamy" sobie jego znaczenie? Bo pewnie jest też dużo snów, których nie pamiętamy i które przecież nic wspólnego z rzeczywistością nie miały. Dlaczego powstają prorocze sny? Będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Marta Hat

Witamy serdecznie!

Marzenia senne są serią obrazów, dźwięków, emocji oraz innych wrażeń pojawiających się podczas snu. Występowanie marzeń sennych jest zjawiskiem fizjologicznym. Sny są bardzo często związane z problemami oraz życiem codziennym. Niektóre ważne wydarzenia takie jak zbliżający się poród czy przeprowadzka mogą mieć swoje odzwierciedlenie w snach. Dzieje się tak ze względu na występowanie zwiastunów ważnego wydarzenia w dniach poprzedzających sen. Wszelkie nadprzyrodzone zdolności przepowiadania przyszłości poprzez sny nie mają naukowego uzasadnienia.