Prośba o analizę odczytu rezonansu magnetycznego

Witam, mam 22 lata, a oto moje wyniki RM: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Ostatnią wydzieloną tarczę międzykręgową traktuje jako poziom L5-S1. Na L5/S1 widoczne jest obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej, odwodnienie krążka międzykręgowego oraz centralno-obuboczna przepuklina wystająca dokanałowo na 7mm ze zwężeniem kanału kręgowego w wymiarze ap do 9,5mm i z przyleganiem do lewego korzenia S1. Czy mogę prosić o interpretację tych wyników?

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka kręgowego czyli dyskopatii.
Lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa jest to fizjologiczne łukowate wygięcie kręgosłupa. Jeśli jest ona wyrównana lub spłycona to jest to już zaburzenie, które może mieć charakter przeciążeniowy czy zwyrodnieniowy.
W takim przypadku wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.