Prośba o analizę TK jamy brzusznej 48-letniej kobiety

TK, jamy brzusznej Między ogonem trzustki a śledzioną śledziona dodatkowa wielkości 8 mm. Obie nerki prawidłowego kształtu i wielkości, położone typowo, w ich obrębie podejrzanych struktur nie stwierdza się. Nerka lewa w wymiarze dwubiegunowym długości ok 13,9 cm, nerka prawa długości 11,5 cm. Wokolicy wnęki wątroby wzdłuż żyły wrotnej widoczny jest owalny węzeł chłonny w osi krótkiej wielkości ok 8 mm. Mam 48 lat i zostałam skierowana na TK po wykonaniu USG nerek gdzie urolog oznaczył 4 cm obiekt niezidentyfikowany?

Witam. Opis TK nie prezentuje cech zdecydowanie patologicznych - dodatkowaśledziona to wariant rozwojowy I nie jest zjawiskiem patologicznym, 8mm węzeł wymaga zapewne kontroli za kilka miesięcy, na chwilę obecna nie ma powodów do obaw jeśli nie występują u Pani inne objawy