Prośba o analizę USG jamy brzusznej

Proszę o interpretację USG jamy brzusznej: wątroba graniczna, o zaokrąglonych obrysach, miąższ wyraźnie zagęszczony (w porównaniu z korą prawej nerki) z zaznaczoną atenuacją fali ultradźwiękowej w głębszych warstwach i z nieregularnymi ostroodgraniczonymi strefami o względnie obniżonej echogeniczności zlokalizowanymi typowo, które odpowiadają obszarom nieruwnomiernie rozłożonego stłuszczenia, rysunek naczyniowy zachowany.Trzustka widoczna w zakresie głowy i trzonu, prawidła

Lek. Krzysztof Szmyt

Obraz wskazuje na stan stłuszczeniowy wątroby, etiologia i dokładne stadium nie jest możliwe do określenia na podstawie tego badania. Zalecam konsultację z lekarzem, który zlecił badanie. Będzie On mógł zestawić powyższy wynik z Pana stanem klinicznym i objawami chorobowymi. Pozdrawiam