Prośba o analizę wyniku badania krwi 40-letniej kobiety

Co oznaczają wyniki morfologii NEU % 45,EOS% 0,0 10^9L,BAS 0,0 RDW 14,6% ASPAT 43,IU/I ALAT 86,0 IU/I Cholesterol HDL 53 mg/dl Trójglicerydy 142 mg/dl Glukoza(surowica) 113,0 mg,dl TSH 6,044 ulU/ml?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium, więc opierając się na wartości referencyjnych wyniki są następujące.
W badaniach nieprawidłowe są enzymy wątrobowe, które są podwyższone. Mogą one świadczyć o patologii w obrębie wątroby. Dodatkowo, podwyższony jest poziom glukozy, dlatego też należy wykonać test obciążenia glukozą w celu dokładniejszej diagnostyki. Ponadto, podwyższone są trójglicerydy i poziom TSH, który może świadczyć o niedoczynności tarczycy, dlatego potrzebne są dodatkowe badania FT3 i FT4. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką. Potrzebna będzie opieka endokrynologa i ewentualnie diabetologa.
Pozdrawiam.