Prośba o analizę wyniku rezonansu magnetycznego kolana 51-letniej osoby

Badanie MR kolana lewego " W przedziale przyśrodkowym uszkodzenie MM w rogu tylnym dochodzące do obu powierzcni stawowych.Podchrzęstna sklerotyzacja MTC i zaburzenia w uwodnieniu chrząstki odpow.chondromalacji 2st" Nie miałam żadnego urazu,tylko zmiany zwyrodnieniowe.Mam 50 lat. Czy wystarczy rehabilitacja,laseroterapia,jonoforeza,krioterapia czy przy opisanym uszkodzeniu łękotki konieczny będzie jednak zabieg typu artroskopia?

Aleksander Ropielewski

Zależy to od dolegliwości, zakresu ruchu oraz Pani oczekiwań odnośnie kolana (na ile intensywnie chce Pani z niego korzystać). Decyzję taką podejmie Pani wspólnie z ortopedą.