Kobieta , 23 lata Witam Bardzo proszę o interpretacje badań hormonów(z krwi): Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69)↑ 4,420 µIU/ml Prolaktyna (PRL) (N59) ↑ 23,4 ng/ml Progesteron (N55) 0,7 ng/ml Folikulotropina (FSH) (L65) 3,1 mIU/ml Estradiol (E2) (K99) 176,60 pg/ml Luteotropina (LH) (L67) 12,1 mIU/ml Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowna Pani,

Z uwagi na nieprawidłowości w badaniach wskazany jest kontakt z endokrynologiem. Konieczne jest poszerzenie diagnostyki i w razie potrzeby włączenie leczenia. Warto oznaczyć również fT3 , fT4 oraz anty TPO i aTG rano na czczo. TSH jak na Pani wiek zdecydowanie za wysokie. Konieczność leczenia oceni lekarz po zebraniu wywiadu i dokładnym zbadaniu Pani.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

Badanie TSH - cel, normy, interpretacja, wady

TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę - pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny. Badanie w kierunku poziomu hormonu TSH pozwala ocenić, w jakim stopniu...