Prośba o interpretację badań kolonoskopii jelita grubego

Proszę o interpretację wyniku badań kolonoskopi jelita grubego. Rozpoznanie kliniczne: polipy jelita grubego. 1. Adenoma tabulo-villosum cum dysplasia gradus mediocris etmaiori focalis(low et high grade). Excisio totalis. 2. Adenoma serratum gradus minoris et polypus hyperplasticus. Excisio probabiliter totalis. Diękuję Tadeusz C. Rzeszow

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. .Tłumaczenie to : gruczolak cewkowo kosmowy z dysplazją w stopniu średnim i dużym ogniskowo małym, wycięty w całości. Gruczolak zębaty stopnia małego oraz polip hiperplastyczny. Wycięcie prawdopodobnie w całości. To łagodne zmiany typu nowotworowego. Jeśli zostały usunięte w całości proces ich leczenia zakończył się. Za około rok należałoby wykonać kontrolną kolonoskopię.