Prośba o interpretację badania angio-MR

Proszę o interpretację badania angio-MR: Asymetria sygnału wewnatrzczaszkowych odcinków tętnic kręgowych, słabszy po stronie prawej, co może być wyrazem hipoplazji prawej VA. Poza tym obraz tętnic wewnatrzczaszkowych w granicach normy. Widoczna karotyzacji prawej PCA- odmiana rozwojowa. Nie wykazano cech tętniaka ani malformacji naczyniowej. Nie wykazano uchwytnych zaburzeń drożności. W prawej zatoce szczękowej torbiel retencyjna wielkości 1,1 cm.

Z powodu torbieli retencyjnej proszę zgłosic sie do laryngologa.
Badanie naczyń mózgowych można uznac za prawidłowe. Opisywane zmiany są wrodzone i nie należy tym się martwic. W szczególnych, określonych okolicznościach, w połaczeniu z określonymi chorobami/zmianami mogą jednak dawac objawy kliniczne. Dlatego też badanie zawsze interpretuje się w powiązaniu ze zgłaszanymi objawami oraz wynikim badania pacjenta.