Prośba o interpretację badania MR stawów biodrowych
wynik i interpretacja badania MR stawów biodrowych. obrąbek stawowy obustronnie z cechami uszkodzenia w części przedniej górnej. niewielkie obustronne zmiany zapalne w kaletkach krętarzowych. na skanach lokalizacyjnych na wysokości kości krzyżowej na poziomie S2 widoczna zmiana torbielowata 12x20 mm-torbiel okołokorzeniowa?- do weryfikacji w badaniu MR kręgosłupa LS

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Zmiany wskazują na zwyrodnienie stawów biodrowych. Dodatkowo stwierdzono torbiel w okolicy kości krzyżowej. Najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie dodatkowego badania tym razem skierowany na kręgosłup w okolicy lędźwiowo-krzyżowej.
Pozdrawiam.