Prośba o interpretację badania obrazowego serca

Mam pytanie moja mama dostał winiki z kliszą .A niewiem co to znaczy. Piszę "W polu środkowym lewym owalne zacienienie wielkości 6 x 7 cm łączące się z dolnym poszerzeniem biegunem wnęki lewej.W polu dolnym lewym pasmowate zagęszczenie śródmiązszowe. Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych,mierne rozedmowe.Sylwetka serca typu aortalnego,miernie poszerzona.Aorta z blaszkami miażdzycowymi w łuku." Nie rozumię tego co opisali czy to coś poważnego.Proszę mi wytłumaczyć .Jaka to morze być choroba.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi: obecność zacienienia 6x7cm (co wymaga dokładniejszej diagnostyki), rozedmowe pola płucne (czy Pani mama pali papierosy?), blaszki miażdżycowe w aorcie wskazują na miażdżycę, aortalna sylwetka serca wskazuje na powiększenie lewej komory serca. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.