Prośba o interpretację badania RTG klatki piersiowej 70-letniego mężczyzny

Witam, Proszę o interpretację badania rtg klatki piersiowej 70 letniego mężczyzny: Wzmożony rysunek naczyniowy płuc. Zmiany włóknisto-guzkowate i pasmowate o charakterze bliznowatym w dolnych partiach płuc z drobnymi pasmami niedodmy płytkowej w nadprzeponowych częściach płuc. zrosty u podstawy płuca prawego, przysercowo. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Serce poszerzone w wymiarze poprzecznym. Zwapniałe blaszki miażdżycowe w łuku aorty, Wnęki poszerzone, naczyniowo- węzłowe, głównie prawa.

W wyniku rtg zwracają uwage zmiany najpewniej po stanach zapalnych ( lub gruzlicy) w obrebie miąższu plucnego , powiekszone serce z cechami mozliwego nadcisnienia plucnego , blaszki miażdzycowe w aorcie. Trzeba skonsultowac wynik badania z lekarzem kiedującym i rozwazyc konsultację kardiologiczna - wykonanie echa serca