Prośba o interpretację badania USG nerek
Dzień dobry, Na początku sierpnia miałam pierwszy w życiu atak kolki nerkowej. Na usg wtedy wyszło "poszerzone ukm nerki prawej". Ostatnio zrobiłam kontrolne badanie usg, bardzo proszę o interpretacje wyniku, gdyż nic z niego nie rozumiem. Ukm nerki prawej szczelinowaty. Miedniczka w wymiarze ap do 5mm. Moczowód na górnym odcinku szerokości do 4mm. Ukm nerki lewej nieposzerzony. Echostruktura miaższu nerek prawidłowa.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! UKM oznacza układ kielichowo-miedniczkowy. Niestety poprzednim razem nie podano konkretnych wartości poszerzenia, co uniemożliwia bezpośrednie porównanie. Można jest wysunąć wniosek, że aktualnie nie ma zastoju co oznacza poprawę.