Prośba o interpretację krzywej cukrowej i insulinowej po obciążeniu glukozą

Witam, bardzo prosze o interpretację krzywej cukrowej i insulinowej po obciążeniu glukozą 75g. Glukoza na czczo: 92 mg/dl, po 1 godzinie: 161 mg/dl, po 2 godzinach: 103 mg/dl. Insulina na czczo: 6,3, po 1 godzinie: 58,1, po 2 godzinach: 30,9. Z góry dziękuję.

Wynik odpowiada stanowi przedcukrzycowemu na tle hiperinsulinemii. Jest to nieprawidłowa tolerancja glikemii. Należy skonsultować się z diabetologiem celem oceny ewentualnej obecności powikłań i zaburzeń towarzyszących.