Prośba o interpretację morfologii z rozmazem

Witam, miałbym wielką prośbę do Państwa o interpretację wyników badania morfologicznego krwi z rozmazem. Oto wyniki: - leukocyty WBC (8,6), erytrocyty RBC (6,02), hemoglobina HGB (17,6), hematokryt HCT (50,8), MCV (84,4), MCH (29,2), MCHC (34,6), płytki krwi PLT (233). Rozmaz: podzielone (50%), ezynofile (1%), limfocyty (49%). O mnie - mężczyzna, lat 25, student.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jedynym odchyleniem jest nieco podwyższony odsetek limfocytów. Może być to wzrost odczynowy, np. w wyniku infekcji. Nie znając jednak wartości bezwzglednych stężenia tych komórek, nie można zapewnić, że nie jest to niepokojące.

Pozostałe parametry mieszczą się w normach.

Pozdrawiam