Prośba o interpretację MR barku u 27-latka

Proszę o interpretacje MR barku. Głowa kości ramiennej-uszkodzenie Hill-Sasha. Uszkodzenie w części górnej głowy kości ramiennej. Wyrostek barkowy-typ 1 klasyf. Biglianiego. Obrąbek stawowy w części: Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie przedniego obrąbka stawowego-możliwe uszkodzenie w tej części. Mięsień podłopatkowy-obrzęk w obrębie przyczepu, możliwe częściowe uszkodzenie. Nadgrzebieniowy i podgrzebieniowy - niewielkie zmiany o charakterze tendinopatii w obrębie przyczepu.

Aleksander Ropielewski

W zależności od stopnia niestabilności stawu barkowego, oczekiwań co do jego sprawności możliwe jest leczenie operacyjne. Opis wskazuje na uszkodzenia struktór kostnych oraz mięśniwych stawu ramiennego, które kwalifikują się do leczenia operacyjnego. Szczegóły i plan zabiegu można ustalić po kontakcie z ortopedą.